4. شهريور 1395 - 12:23
بیرجندرسا- دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی در دومین روز سفرش به خراسان جنوبی امروز از بیمارستان 280 تختخوابی بیرجند بازدید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی در این بازدید از نزدیک در جریان روند تجهیز این مرکز بهداشتی درمانی در شهر 280هزار نفری مرکز استان قرار گرفت و سپس برای بازدید دیگر مراکز درمانی استان راهی شهرستان های خوسف، طبس، فردوس، بشرویه و سرایان شد.

تجهیز بیمارستان رازی و مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی بیرجند اوایل ماه جاری آغاز شده است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی بیرجند چندی قبل با اشاره به اینکه نخستین محموله تجهیزات این بیمارستان با اعتبار 10 میلیارد ریال وارد این مرکز درمانی شد، افزود: سه، چهار ماه آینده قسمت عمده تجهیزات وارد استان می شود.
دکتر محمد دهقانی ادامه داد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هزینه تجهیز 100 درصدی این بیمارستان را برعهده گرفته و تا پایان امسال این واحد درمانی به بهره برداری می رسد.
وی، هزینه تجهیز کامل بیمارستان رازی بیرجند را بیش از 400 میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: همچنین برای تجهیز مرکز رادیوتراپی و شیمی درمانی آن بیش از 150میلیارد ریال نیاز است.
ساخت بیمارستان رازی به عنوان بزرگترین پروژه درمانی خراسان جنوبی در سال 1384 مصوب و عملیات ساخت آن یکسال بعد در زمینی به مساحت 30 هزار مترمربع در شش طبقه آغاز شد و هم اکنون پس از 10 سال انتظار مردم، تجهیز این بیمارستان در سال جاری کلید خورد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در ادامه، تجهیزات این بیمارستان را از جمله مانیتورینگ بخش قلب، دستگاه تنفس مصنوعی، رادیولوژی، سونوگرافی رنگی، تشک مواج و تجهیزات بخش های ویژه ذکر کرده بود و افزود: تجهیز کامل بیمارستان و مرکز رادیوتراپی بیرجند در مجموع نیاز به حدود 600 میلیارد ریال اعتبار دارد.
دهقانی تصریح کرد: نصب تجهیزات هتلینگ بیمارستان رازی و آنژیوگرافی و تصفیه ای آن طی سه ماه آینده نصب می شود و همزمان مرکز رادیوتراپی بیرجند نیز تجهیز خواهد شد.
وی با بیان اینکه بخش های بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند به جز بخش سوختگی، ارتوپد و روانی به بیمارستان رازی منتقل می شود، گفت: علاوه براین بخش های قلب، جراحی و چشم بیمارستان ولی عصر(عج) بیرجند به این بیمارستان انتقال می یابد.
وی از جانمایی بخش های پزشکی هسته ای و پیوند در بیمارستان رازی خبر داد و افزود: در این بیمارستان بخش های مختلف اعم از قلب، CCU، جراحی قلب، آنژیوگرافی قلب، جراحی مغز و اعصاب، جراحی عمومی، چشم، اورولوژی، ICU جراحی قلب مستقر می شود.
وی اظهار کرد: بخش های بستری، پاراکلینیک، درمانگاه، آنژیوگرافی، سونوگرافی، س تی اسکن و آزمایشگاه از دیگر امکانات پیش بینی شده در این بیمارستان است.
وی از جذب 255 نفر نیرو برای بیمارستان رازی پس از راه اندازی این مرکز درمانی از طریق آزمون استخدامی مرداد ماه امسال خبر داد و افزود: همچنین بخشی از نیروهای بیمارستان امام رضا(ع) و ولی عصر (عج) در بیمارستان رازی مستقر خواهند شد.
وی ادامه داد: تاکنون برای ساخت این بیمارستان 620 میلیارد ریال هزینه شده و برای تکمیل آن 120 میلیارد ریال دیگر مورد نیاز است.

نظرات کاربران