آی پرسه
قرعه کشی بزرگ همراه اول
2. شهريور 1395 - 17:18
مشاور مقام معظم رهبری در امور ناجا:
امروز باید روی فکر سرمایه‌گذاری شود
بیرجندرسا- مشاور مقام معظم رهبری در امور ناجا تاکید کرد: نباید در کشوری که روی گنج نفت خوابیده است، فقر، اعتیاد، خانواده های از هم پاشیده و سایر مشکلات وجود داشته باشد و همه این مشکلات قابل حل است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سرتیپ محمد سهرابی مشاور مقام معظم رهبری در امور ناجا بعد از ظهر سه شنبه در نشست سرآمدان مقیم و غیر مقیم خراسان جنوبی با منطقه ویژه اقتصادی بیرجند اظهار کرد: وضعیت مرزهای کشور نسبت به قبل از انقلاب اسلامی تفاوت زیادی کرده است.

وی با بیان اینکه در طول این سال ها با مشکلات عدیده نظام سرپا ایستاده که برکت خون شهدا است، بیان کرد: در این مدت اقدامات خوبی در کشور انجام شده اما هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیاد داریم.

مشاور مقام معظم رهبری در امور ناجا تاکید کرد: نباید در کشوری که روی گنج نفت خوابیده است، فقر، اعتیاد، خانواده های از هم پاشیده و سایر مشکلات وجود داشته باشد و همه این مشکلات قابل حل است.

سهرابی با اشاره به اینکه خود من اهل خراسان جنوبی هستم، گفت: خودم را موظف می دانم نسبت به استانی که جوانی خود را در آن گذرانده ام، منشا خدمت باشم.

وی با بیان اینکه من به عنوان یک سرباز این مناطق را در وضعیت داغون در نظام شاهنشاهی دیده ام و نقطه به نقطه مرز را با شتر، موتور و ماشین و با هلیکوپتر بارها گشت رفته ام، عنوان داشت: آنچه من امروز در بازدید از استان دیدم خیلی من را مسرور کرد، هرچند پیشرفت ها با سرعت کم بوده اما کارهای زیادی انجام شده است.

 

رئیس بنیاد ملی نخبگان خراسان جنوبی نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه امروزه سرمایه‌گذاری در مدارس اشباع شده است، اظهار کرد: امروز باید روی فکر سرمایه‌گذاری شود تا کشور را بسازیم.

سید سعیدرضا احمدی زاده با بیان اینکه یکی از مشکلات استان این است که افراد نخبه در استان داریم اما این افراد در مرحله‌ای از کار بدلیل نبود پول و حمایت منصرف می‌شوند، بیان کرد: در همین راستا بنیاد ملی نخبگان تلاش کرده تا با شناسایی افراد با استعداد و به کمک خیرین این افراد را حمایت کند.

وی با اعلام آمادگی برای شناسایی و حمایت از افراد با استعداد در استان، عنوان داشت: همچنین آمادگی داریم تا افرادی که توانایی حمایت و درخواست مشارکت دارند را با پرتکلی مشخص از ظرفیت آنها استفاده کنیم.

نظرات کاربران