آی پرسه
قرعه کشی بزرگ همراه اول
17. مرداد 1395 - 20:41
بیرجندرسا- ‌در سالروز شهادت خبرنگار صارمی و سردار شهید محمد ناصری جمعی مدیران و اهالی رسانه با حضور در منزل شهید محمدرضا فرهادی تنها شهید خبرنگار خراسان جنوبی دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، در این دیدار که جمعی از مدیران حضور داشتند، حجت الاسلام و المسلمین کاظم لطفیان در جمع خانواده شهید فرهادی با اشاره هب جایگاه قلم افزد: قلم عالم و خون شهید طبق روایت ها جایگاه خاص و مقدسی دارد.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی خبرنگاران از دو جایگاه منفعت می برند افزود: قلم عالم گاهی از خون شهید حرمت آن در جامعه مطرح است و خوشا به سعادت شهید محمد رضا فرهادی که هم قلم به دست دنبال حفظ ارزش‌های نظام و انقلاب اسلامی بوده‌اند و هم خون خودشان را در راستای دفاع از انقلاب و ارزش‌های اسلامی نثار کرده است.

 

وی افزود: شهدای مانند شهید محمدرضا فرهادی هم ثواب شهدا و هم ثواب علما را می‌برند که در این راه هیچ کاستی نصیب آنها نخواهد شد.

مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی اظهار داشت: روز 17 مردادماه سالروز شهادت شهید خبرنگار محمود صارمی که همه ساله در چنین روز در خدمت عزیزان و بزرگواران عرصه قلم هستیم و این روز را گرامی می‌داریم.

احمد محبی بیان کرد: در این روز بر اساس سنت حسنه ای که چندین سال است توسط بسیج رسانه صورت می گیرد جلساتی در راستا پاسداشت از مجاهدت ها فعالان این عرصه به ویژه دیدار با خانواده شهید محمدرضا فرهادی تنها شهید خبرنگار خراسان جنوبی انجام می شود.

وی افزود: این گونه دیدارها به ویژه با خانواده شهدا اهل قلم و کسانی که در حوزه رسانه تلاش کرده ‌اند سبب می شود همه مسئولان روحیه بگیرند.

مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی تصریح کرد: پاسداشت و گرامیداشت یاد و خون شهدا از اهمیت و ارزش قابل توجهی برخوردار است و امیدواریم این روند همواره ادامه داشته باشد و یاد شهیدان به ویژه شهید اهل قلم خراسان جنوبی شهید محمد رضا فرهادی گرامی می‌داریم.

معاون سیمای صداو سیمای خراسان جنوبی اظهار داشت: بیان نام و یادآوری شهدا یک روح تازه به جامعه می‌دهد.

علی وفادار بیان کرد: یاد شهدا دوباره یادآور بصیرت و روشنایی است که راه را برای ما مشخص می‌کند‌.

وی افزود: اکنون که توفیق شهادت به ویژه برای فعالان عرصه قلم میسر نیست می‌توانند این افراد با جهاد فرهنگی و قلم زدن در این عرصه راه شهدا را ادامه دهند.

نظرات کاربران