25. تير 1395 - 1:15
بیرجندرسا- رضوانی در مورد مشکل اصلی فروش نرفتن کالاهای ایرانی افزود: مشکل اصلی و اساسی همه ی هنرمندان صنعتگر ورود کالاهای نامرغوب با قیمت های بسیار پایین چینی به ایران است.

 آزاده رضوانی هنرمند چرم دوز خراسان جنوبی در گفتگوف با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، در حاشیه نمایشگاه بین المللی عفاف و حجاب با بیان اینکه متولد اصفهان است و در بیرجند سکونت دارد بیان کرد : من عضو میراث فرهنگی هستم و مدیریت کارگاه چرم را در خانه صنایع دستی که زیر نظر میراث فرهنگی است واقع در باغ رحیم آباد به همراه ۴ شاگرد به عهده دارم .
هنرمند استان در مورد تولید انبوه و برنامه ریزی روی این هنر زیبا بیان کرد: چرم به صورت انبوه در بازار وجود ندارد به همین خاطر برای تولید انبوه مشکل ایجاد می شود.

وی ادامه داد: همچنین چرم دوزی کار دست است و به صورت محدود و با توجه به تعداد نفرات انجام می گیرد.

رضوانی در خصوص رشته چرم افزود : چرم رشته ای است که در سراسر دنیا به خصوص آلمان که امروزه پیشرو در این زمینه است کار می شود.
وی در مورد توجه به هنر اصیل سنتی ایران گفت : اگر ما در طراحی از طرح سنتی و کاملا ایرانی استفاده کنیم، این امتیاز بزرگی در زمینه گسترش صادرات به خارج مرز ها خواهد داشت وگرنه دباغی و رنگرزی چرم خارجی کیفیت بهتری دارد چون از رنگ های مرغوب تری استفاده می کنند.

هنرمند خراسان جنوبی در مورد تقاضای محدود  چرم در خراسان جنوبی افزود: این هنر در مشاغل خانگی زیادی کار می شود و نیز کارگاه هایی خصوصی چرم نیز در استان وجود دارد اما کارگاه هایی که به صورت رسمی کار کنند محدود است یا کلا وجود ندارد.

رضوانی در مورد مشکل اصلی فروش نرفتن کالاهای ایرانی افزود: مشکل اصلی و اساسی همه ی هنرمندان صنعت گر ورود کالاهای نامرغوب با قیمت های بسیار پایین  چینی به ایران است.

نظرات کاربران