15. تير 1395 - 20:27
مهاجریان
بیرجندرسا- امام جمعه طبس با بیان این که نماز عیدفطر، بیانگر حضور با بصیرت و تجلی وحدت در جامعه است، گفت:عید فطر شکوه و عظمت اسلام و انقلاب اسلامی را به نمایش می گذارد.

حجت الاسلام سید ابراهیم مهاجریان مقدم  امام جمعه شهرستان طبس درگفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  ضمن تبریک عید فطر به همه مسلمین جهان، اظهار کرد: با سپاس به درگاه خداوند که توفیق درک ماه رمضانی دیگررابه ما عنایت نمود و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه روزه داران در این ماه، عید فطر یکی از بزرگ ترین اعیاد مسلمین است.

وی  با بیان این که  در پایان ماه رمضان، روز اول  شوال از نظر اسلام به عنوان یکی  از اعیاد مهم و رسمی مسلمانان است، تصریح کرد: در حقیقت عید فطر،عید جشن و عبادت و پیروزی انسان بر هواهای نفسانی است.

امام جمعه طبس  با اشاره به این که فریضه روزه در همه ادیان با تفاوت های مختصری  وجود داشته است، خاطرنشان کرد: در دین مبین اسلام، روزه یک امر واجب است که چنانچه کسی منکر آن شود، مرتد است.

امام جمعه طبس با اشاره به این که افراد روزه دار چندین نوع شادی دارند، گفت: یکی از این مواقع، دم افطار و موقع دیگر نیز در روز عید فطر است.

وی اضافه کرد:عید فطر، باعث شادی مسلمین شده چرا که آنان خوشحالند که توانسته اند یک ماه بندگی خداوند را با خضوع و خشوع به جا آورند.

امام جمعه طبس ضمن اشاره به این نکته که در روز قیامت روزه داران به هنگام ملاقات با خداوند متعال، شادی زاید الوصفی دارند، یادآورشد: اهمیت عید فطر، در قنوت نمازی که در این روزمی خوانیم، به وضوح مشخص شده است.

حجت الاسلام مهاجریان مقدم از عید فطر،به عنوان یک عید واقعی یاد کرد و عنوان داشت: این عید، برای پیامبر اکرم(ص)، مایه سرافرازی و سربلندی است که بر اساس ارشاد وی، مسلمانان دین اسلام را پذیرفتند.

وی با اشاره به این نکته که نماز عید فطر، جمع بندی یک ماه روزه داری است، متذکر شد: در پایان ماه مبارک رمضان، با درک راه پیغمبر(ص) و آل ایشان باید راهرو آنان بوده و از رفتن به بیراهه و راه انحرافی دوری کنیم.

امام جمعه طبس با تاکید بر این که باید توفیق نگهداری آثار روزه درجامعه نصیب همه مسلمین شود، متذکر شد: در روایات متعدد آمده است که روزی که در آن گناه نشود، آن روز برای مسلمانان عید ثبت می شود پس باید حواس همگی ما بر اصل گناه نکردن استوار باشد.

انتهای خبر/

نظرات کاربران