7. خرداد 1395 - 7:55
حجاب
بیرجندرسا- در کشورهای غربی که اینقدر دم از آزادی مذهبی می زنند، اسلام به عنوان یکی از ادیان بزرگ جهان به طور فزاینده ای جرم و جنایت محسوب می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از شبستان، «ارسلان افتخار» خبرنگار مسلمان مجله امریکن پراسپکت در مطلبی نوشت: مثل همه آمریکایی ها، زندگی من نیز از تاریخ 11 سپتامبر سال 2001 متحول شد. من در زادگاه خود در شیکاگو متولد و بزرگ شدم و مدارج عالی دانشگاهی را در رشته حقوق بشر بین الملل کسب کردم.

اما ناگهان پس از حادثه 11 سپتامبر به عنوان یک مسلمان در کانون توجه ها قرار گرفتم. اما زندگی من تا شب 7 ژانویه سال 2015 که برای مصاحبه در مورد حمله تروریستی به دفتر مجله شارلی ابدو به شبکه سی ان ان دعوت شدم، با فراز و نشیب مواجه نشد.

همزمان که میلیون ها بیننده سی ان ان در سراسر جهان شاهد این برنامه بودند، «دان لمون» مجری سی ان ان از من پرسید: «آیا شما از داعش حمایت می کنید؟» فقط به خاطر اینکه من یک مسلمان هستم. این پرسش هم مرا حیرت زده کرد هم خشم مرا برانگیخت.

اول از همه این سوال لمون مرا غافلگیر کرد زیرا من همان ابتدا گفته بودم: «سلام، من یک وکیل مدافع حقوق بشر هستم. من تمام زندگی حرفه ای خود را صرف مبارزه برای ارزش هایی کردم که در تضاد با اقدامات گروه تروریستی است.» دوما همانطور که میلیون ها بیننده سی ان ان مصاحبه من را تماشا می کردند من تقریبا تمام وقت مصاحبه خود (تقریبا پنج دقیقه از مجموع شش دقیقه مصاحبه) را قاطعانه به محکوم کردن حمله تروریستی پاریس آن هم به زبان انگلیسی امروزی اختصاص داده بودم.

از همان آغاز مصاحبه من به لمون گفتم که از حمله پاریس ترسیده و شوکه شده ام و اینکه چنین اقداماتی بر خلاف هر گونه آموزه های اصولی اسلام است. در ادامه من به لمون گفتم که تروریست های پاریس جنایتکارانی بی دین هستند که اقدام آنها جنایت علیه بشریت است.

از یک روشنفکر مسلمان شما انتظار محکومیت بیشتری دارید؟

اما ظاهرا این محکومیت ها برای مجری سی ان ان کافی نبود. زیرا لمون در دقیقه آخر مصاحبه این سوال را مطرح کرد که آیا شما از داعش حمایت می کنید؟

من فکر کردم سوال لمون را اشتباهی شنیده ام. مطمئنا امکان ندارد که در تلویزیون ملی از یک وکیل حقوق بشر چنبن سوالی پرسیده شود. من با خشم پرسیدم آیا شما از من می پرسید من از داعش حمایت می کنم یا خیر؟!

این پاسخ مطلق من به این سوالِ کاملا مسخره بود.

در کمتر از 24 ساعت، این سوال جاهلانه لمون فضای مجازی را پر کرد و واکنش های بسیاری به دنبال داشت. و بسیاری با من ابراز همدردی کردند. اما واقعیت این است که مسلمانان، اعراب، و تبعه های آسیای جنوبی این روزها از تمام جهات در غرب تحت حمله شدید قرار دارند. در کشورهای غربی که اینقدر دم از آزادی مذهبی می زنند، یکی از ادیان بزرگ جهان به طور فزاینده ای جرم و جنایت محسوب می شود. نامزدهای جمهوری خواه در رقابت با یکدیگر به استبدادی ترین اقدامات متوسل می شوند. مردان و زنان مسلمان محجبه مورد حمله فیزیکی قرار می گیرند و حتی به قتل می رسند. مساجد در شهرهای آمریکا تخریب می شوند و مورد بی حرمتی قرار می گیرند.

چرا هنگامی که مسیحیان مرتکب اعمال تروریستی می شوند، کاهنان و کشیشان برای محکوم کردن این اقدام به تلویزیون ملی آورده نمی شوند؟

 

پایان پیام/

نظرات کاربران