7. خرداد 1395 - 15:20
امام جمعه
بیرجندرسا- حجت الاسلام رضایی اظهار کرد: دشمن حجاب را هدف قرار داده و می خواهد عروسک بودن و فساد خود را در جامعه اسلامی رواج دهد و ۵۰ درصد تخریب نظام از طریق حجاب است چرا که حجاب نماد زن مسلمان است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام و المسلمین علی رضایی در خطبه های نماز جمعه با اشاره به اینکه اندیشه ستون عقلانیت است اظهار کرد: در سیره پیامبر اسلام(ص) هیچ وقت ای کاش نبود چون با خدا صلح کرده بود و می دانست آنچه پیش می آید از محضر اوست.

 

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه مهمترین رسالت انسان ساخت جان و روحش است، گفت: جای تاسف است که انسان از هدیه بزرگ خداوند یعنی روح و جان خود غافل شود بنابراین باید استعدادهای خود را شکوفا کنیم تا به مقام رضای الهی برسیم.

 

حجت الاسلام رضایی با اشاره به دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی، تصریح کرد: با توجه به توطئه ها و خیزهای دشمنان و مستکبران به فضل الهی ملت رشید ایران با آگاهی و بصیرت  توانستند نمایندگانی انقلابی و مجتهد و متدین را برگزیدند و مجلس خبرگان شکل پیدا کرد.

 

وی با ابراز خرسندی از انتخاب آیت‌الله احمد جنتی به‌عنوان رئیس مجلس خبرگان رهبری در دوره پنجم، خاطر نشان کرد: آیت الله جنتی از فرزندان امام انقلاب و یک عالم متواضع و امتحان داده هستند و افتخار می‌کنیم در کشور امام زمان عج الله تعالی شریف کسانی مسئولیت می‌گیرند که با دلدادگی در تحقق آرمان شهدا و انقلاب و پیشبرد نظام اسلامی تلاش می‌کنند.

 

امام جمعه بیرجند همچنین با اشاره به اینکه در آستانه آغاز فعالیت دوره دهم مجلس شورای اسلامی قرار داریم، گفت: باید مواضع اصولی امام خمینی(ره) شاکله مجلس شورای اسلامی باشد و امیدواریم مجلس دهم نیز با درایت رئیس خود را انتخاب کند و دغدغه آنان پیاده شدن اقتصادمقاومتی و مردمی بودن و استکبارستیزی و تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی باشد.

 

حجت الاسلام رضایی با بیان اینکه همزمان با آغاز دهه سوم ماه شعبان و در آستانه ماه مبارك رمضان، دهه بهداشت و نكوداشت مساجد است، افزود: باید مساجد کانون علم و آگاهی و زندگی‌ساز و تامین کننده دنیا و آخرت باشند و مومنان و مسئولان مساجد را برای ماه رمضان پاکیزه و آماده کنند و در مساجد دوره‌های قرائت و تفسیر قرآن برگزار شود.

 

وی با بیان اینکه در آستانه سالگرد امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد هستیم، ادامه داد: باید به آرمان‌های امام راحل توجه ویژه شود چرا که فرمودند « نگرانی‌ام از این است که نکند در پیاده‌کردن اسلام ناب سستی کنیم ».

 

امام جمعه بیرجند با تاکید بر اینکه هدف انقلاب پیاده کردن اسلام ناب بود، تصریح کرد: برای تحقق این مهم باید متحد و همدل باشیم و از اختلاف  و دو قطبی شدن جامعه اجتناب شود و در این خصوص امام خمینی(ره) فرمودند« كليه چيزهايی كه در آن بوی اختلاف می آيد اين«بلا اشكال» از شيطان است».

 

حجت الاسلام رضایی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع پاسداران مبنی بر اینکه خرمشهرها در پیش است؛ نه در میدان جنگ نظامی، در میدانی که از جنگ نظامی سخت‌تر است، گفت: باید در عرصه های گوناگون جهاد کبیر شود و این نیازمند همدلی و همفکری انسان های آگاه و همراه است.

 

به گفته وی علاوه بر اقتصاد مقاومتی دغدغه مقام معظم رهبری آسیب‌های اجتماعی و شبکه های مجازی و جنگ نرم است و دشمن حجاب را هدف قرار داده و می خواهد عروسک بودن و فساد خود را در جامعه اسلامی رواج دهد و ۵۰ درصد تخریب نظام از طریق حجاب است چرا که حجاب نماد زن مسلمان است.

 

امام جمعه بیرجند با تاکید بر اینکه دشمن تلاش می‌کند تا آسیب‌های عظیم اجتماعی ایجاد کند تا جامعه اسلامی را به نابودی بکشاند، تاکید کرد: باید اندیشمندان علل این آسیب‌ها را در جامعه بررسی کنند.

 

وی با انتقاد از اینکه چرا برخی از بازیگران در جشنواره‌ها با نوع پوشش خود حجاب را مسخره می‌کنند ، تاکید کرد: باید به این نکات و محتواها توجه شود اکنون بهترین عزیزان در محور مقاومت شهید و جان می‌دهند.

نظرات کاربران