29. ارديبهشت 1395 - 16:25
سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان خراسان جنوبی:
برای اولین بار مجمع خیرین ازدواج در استان راه اندازی خواهد شد
قناد
بیرجندرسا- قناد اظهار کرد: تا کنون در استان خراسان جنوبی هیچ خیری در حوزه ازدواج و تسهیل کردن ازدواج جوانان ورود نکرده است که حمایت و نگاه ویژه‌ای را در این راستا می‌طلبد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، مهدی قناد سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان خراسان جنوبی در نشست خبری با خبرنگاران ضمن تبریک ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان اظهار کرد:بیشترین خدمات و افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران توسط جوانان رقم خورده است.

وی با بیان اینکه باید به جوانان به عنوان یک فرصت با پتانسیل بسیار بالا نگاه شود، افزود: نام گذاری روز جوان ظرفیت بالقوه‌ای در راستای فرهنگ سازی دینی در کشور جمهوری اسلامی است.

سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه ۳۱ درصد جمعیت استان را جوانان تشکیل داده‌اند، گفت: دوران جوانی دورانی طلایی است و باید برای تعادل بخشی بین نیاز و ناز جوان در این دوران تلاش کرد.

وی جوانی را فصل شکفتن و میلادی دوباره برای انسان دانست و بیان کرد: به مناسبت هفته نکوداشت جوان از بیست و هفتم اردیبهشت ماه لغایت دوم خرداد ماه برنامه‌های فرهنگی متنوعی در سطح استان برگزار خواهد شد.

قناد با بیان اینکه طی این هفته بیش از ۲۰۰ برنامه در عناوین مختلف برگزار خواهد شد، تصریح کرد: از این تعداد ۸۰ برنامه در حیطه ورزشی خواهد بود.

موج شادی و نشاط در هفته جوان

وی با اشاره به اینکه برای اولین بار جشن‌های فرهنگی و هنری تحت عنوان نشاط جوانی با حضور هنرمندان برجسته کشور در استان برگزار خواهد شد، اظهار داشت: هدف از برگزاری این جشن‌ها نهادینه کردن موجی از شادی در جوانان است.

سرپرست معاون فرهنگی و امور جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه برگزاری همایش‌های پیاده روی در سطح استان از دیگر برنامه‌های هفته نکوداشت جوان است، افزود: برگزاری مسابقات ورزشی، بازدید از مجتمع سالمندان، پاکسازی محیط زیست، دیدار جوانان با مقامات استانی، غبارروبی مزار شهدا و دیدار با خانواده‌های شهدای جوان از اهم برنامه‌ها طی این هفته است.

وی با اشاره به تخفیف ۵۰ درصدی در مراجعه به مراکز ورزشی در طول هفته جوان، گفت: اولین جلسه کمیته ازدواج و خانواده در این هفته برگزار خواهد شد.

قناد با بیان اینکه اداره کل ورزش و جوانان در حوزه ورزش ورود اجرایی دارد، بیان کرد: در حوزه جوانان تنها امور ستادی را انجام می‌دهیم و ظرفیت‌هایی که از جوانان بر روی زمین مانده است را فعال می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه هر مقام مسئول در استان باید برای جوانان برنامه‌ای ویژه تدوین کند، بیان داشت: در عرصه ازدواج و رفع موانع آن برای جوانان باید ورود پیدا کرد.

سرپرست معاون فرهنگی و امور جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه یکی از کارهای آسیب زا در حوزه جوانان ورود نامناسب آن‌ها در عرصه ازدواج است، تصریح کرد: مشکل اصلی کشور از عرصه مواد مخدر به عرصه غرایز جنسی در حال جابجایی است.

راه اندازی مجمع خیرین ازدواج در استان

وی از طراحی دوره‌های آموزشی ازدواج به ویژه برای دانش آموزان خبر داد و افزود: برای اولین بار مجمع خیرین ازدواج در استان راه اندازی خواهد شد.

قناد ادامه داد: تا کنون در استان خراسان جنوبی هیچ خیری در حوزه ازدواج و تسهیل کردن ازدواج جوانان ورود نکرده است که حمایت و نگاه ویژه‌ای را در این راستا می‌طلبد.

وی با اشاره به اینکه سه سمن خاص مباحث ازدواج در شهرستان‌های سربیشه، فردوس و زیرکوه در حال راه اندازی است، گفت: اداره کل ورزش و جوانان از کلیه فعالیت‌های سمعی و بصری دستگاه‌های اجرایی استان در عرصه ازدواج جوانان حمایت خواهد کرد.

سرپرست معاون فرهنگی و امور جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه مجموعاً ۲۴ تشکل مربوط به جوانان در استان وجود دارد، بیان کرد: از این تعداد تنها ۱۵ تشکل به صورت فعال کار می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه به ازای هر چهار هزار نفر جمعیت جوان استان باید یک تشکل راه اندازی شود، افزود: در حال حاضر استان خراسان جنوبی به ۶۰ تشکل در حوزه جوانان نیاز دارد.

 

نظرات کاربران