27. دى 1394 - 11:54
رئیس دانشگاه بیرجند گفت: در حال حاضر قریب به ۱۰ هزار نفر در مقطع کارشناسی، ۲۵۰۰ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و ۴۰۰ نفر در مقطع دکتری در دانشگاه بیرجند مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل ازدانشجو، خلیل خلیلی، رئیس دانشگاه بیرجند گفت: در حال حاضر قریب به 10 هزار نفر در مقطع کارشناسی، 2 هزار و 500 نفر در مقطع کارشناسی ارشد  و 400 نفر در مقطع دکتری در دانشگاه بیرجند مشغول به تحصیل هستند.

 وی با بیان اینکه در سال جاری، تعداد 11 رشته جدید در دانشگاه بیرجند اضافه شده است، افزود: در مقطع کارشناسی رشته مهندسی منابع طبیعی گرایش مرتع و آبخیزداری، مهندسی کامپیوتر گرایش معماری سیستم‌های کامپیوتری و علوم اجتماعی گرایش پژوهشگری علوم اجتماعی اضافه شده است.

رئیس دانشگاه بیرجند، مهندسی برق گرایش ماشین‌های الکترونیکی و الکترونیک قدرت، مهندسی برق مخابرات گرایش سیستم، مهندسی برق گرایش مدارهای الکترونیک، ریاضی محض گرایش جبر- جبر جابجایی و گراف‌های جبری، فیزیولوژی ورزشی گرایش فیزیولوژی ورزشی کاربردی، فیزیولوژی ورزشی گرایش فیزیولوژی فعالیت ورزشی محض، مدیریت ورزشی گرایش مدیریت راهبردی در سازمان‌های ورزشی در مقطع کارشناسی ارشد و مهندسی منابع آب در مقطع دکتری را عناوین رشته‌های جدید دانشگاه بیرجند در سال 1394، برشمرد.

خلیلی در خصوص اردوهای راهیان نور گفت: این اردوها در طی دو سال گذشته با حضور خوب دانشجویان، همراهی مسئولین و مدیریت، حمایت‌های دانشگاه بیرجند انجام شده که در سال جاری نیز این اردوها را خواهیم داشت و در حال حاضر برنامه ریزی لازم صورت پذیرفته است.

 وی با اشاره به اینکه حضور سفرای کشورهای خارجی در دانشگاه بیرجند تاثیراتی داشته است، تصریح کرد: حضور سفرا، موجب شناخت بهتر آنان از امکانات و توان دانشگاه بیرجند، تسهیل در انعقاد تفاهم نامه‌های علمی و بین المللی می‌شود.

 رئیس دانشگاه بیرجند در پایان گفت: آخرین مورد بازدید، مربوط به بازدید سفیر اتریش از دانشگاه بیرجند بود که در این سفر، وی از دانشگاه بیرجند دعوت کرد تا در همایشی که در تهران برگزار می‌شود و نمایندگان تعداد زیادی از دانشگاه‌های اتریش حضور خواهند داشت شرکت کند تا در خصوص انعقاد تفاهم نامه جدید، اقدام لازم صورت گیرد.

نظرات کاربران