22. بهمن 1396 - 14:00
حرف رهبر معظم انقلاب اسلامی به ثمر نشست؛
یک 22 بهمن دیگر تماشایی در بیرجند
نویسنده: 
علی نوفرستی
بیرجندرسا- در آستانه ورود به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مردم بیرجند جشنی تماشایی گرفتند. این بار مراسم 22 بهمن متفاوت تر از همیشه در بیرجند برگزار شد. تفاوتی که هم در کمیت و هم در کیفیت قابل توجه بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، امسال بعد از گذشت 4 دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، نسل سوم و چهارم انقلاب همچنان نشان دادند که نه تنها سست نشده اند بلکه با بصیرت تر از نسل های گذشته راه خود را با قدرت ادامه می دهند.

یک ساعت از شروع مراسم راهپیمایی گذشته بود؛ در حالی که من با کودک سه ساله خود در میدان قدس منتظر آغاز مراسم اختتامیه بودیم، مسئول شعار از بلندگو اعلام می کرد «مردم حرکت کنند که ابتدای خیابان پاسداران قفل شده است».

آری امروز راهپیمایی 22 بهمن مدلش با سال های گذشته فرق داشت. مردم از همه اقشار با تمام توان وارد میدان شده بودند.

یکی سپند برای مردم دود میکرد تا چشم بد، از این انقلاب شکوهمند دور شود، یکی در حالی که دستانش از مچ قطع شده بود و حتی پایی برای راه رفتن برایش نمانده بود باز هم با همان دستان بر روی ویلچر با تمام توان شعار می داد، یکی پشتش به رهبرش گرم بود و دیگری می خواست جانش را فدای او کند؛ تمام مردم با انواع عقاید و مذاهب آمدند تا بگویند  ما تا آخر انقلابی هستیم.

امسال ایستگاه هایی که مسئولین برگزاری راهپیمایی برپا کرده بودند نیز با سالهای گذشته متفاوت بود. می توانستیم ذوق و خلاقیت های نشأت گرفته از فکر جوانان را در ایستگاه هایی که برای کودکان و نوجوانان برپا شده بود به وضوح مشاهده کرد.

شعارهای خودساخته جوانان که عموما برگرفته از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی و بر روی پلاکاردها و حتی کف دست هایشان نوشته شده بود نیز حاکی از رشدی بود که در جان و شخصیت ایشان تبلور می کرد.

امسال مردم نشان دادند با آنکه از وضعیت اقتصادی و معیشتی کشور رضایت کافی ندارند اما باز هم پشت انقلابشان هستند و او را تنها نخواهند گذاشت.

امسال حضور مردم در صحنه، 22 بهمن بیرجند تماشایی کرده بود.

مطمئنا اگر این حضور مردمی در چرخ های اقتصاد کشور نیز شکل بگیرد شاهد پیشرفت هایی خواهیم بود که مشکلات حاضر حرفی در مقابلش نخواهد داشت.

 

تصاویر تکمیلی: 

نظرات کاربران