16. خرداد 1395 - 10:11
بیرجندرسا-همایش چهل سالگی دانشگاه بیرجند متاسفانه نتوانست حتی در بین شهروندان بیرجند جای پیدا کند. جشنی که بجای توجه به ارزش‌ها به مستربین ختم می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، از چندین ماه قبل خبرهای جست و گریخته مسئولان دانشگاه بیرجند خبر از همایشی می داد که الگو گرفته از دیگر دانشگاه های کشور بود، "همایش بهتر بگوییم چهل سالگی دانشگاه بیرجند".

 

در مصاحبه ها و نشست های خبری متعددی که دانشگاه بیرجند برای این جشن گذاشت منتظر اتقاق خاصی در این مراسم بودیم.  در خبرگزاری فارس هم از قول خیلی نوشته شده بود که وزیر علوم به بیرجند سفر می کند اونهم برای جشن چهل سالگی دانشگاه بیرجند!

 

*وزیر علوم برای جشن مستربین نیامد

ابتدای کار باورمان شده بود که وزیر علوم دولت یازدهم بلاخره بعد از حدود سه سال قراراست به بیرجند سفر کند که این بیشتر به جوک و یا طنز شبیه بود تا خبر واقعی. چرا که وزیر علومی که در سفر رئیس جمهور به بیرجند نیامد، چطور می شود برای جشنی که قراراست مستربین لب خوانی خوانندگان این ور آب اون ورآب کند، بیاید!

 

*جشنی برای صندلی های خالی

به هر حال بعد از برگزاری جشن بی سر و ته دانشگاه بیرجند تصاویر نشان می دهد که مسئولان فکرشان چیزه دیگه ای بود اما مردم پاسخ دیگه ای دادند. فضای جلسه نشان می دهد که 70 درصد سالن صندلی هایش خالی است و فقط و فقط حیف و میل بیت المال مشخص است. حاضرین در مراسم هم تقریبا همان مهمانان تهرانی، مدیران استان و کارکنان دانشگاه بوده اند و جای خالی اقشار مختلف مردم کاملا مشهود بود.

جشن دانشگاه بیرجند

*همایشی که در آن یادی از شهدا نشد

مسئله‌ی اصلی در این همایش جای خالی نام شهدای دانشگاه بیرجند بود. قابل توجه مسئولان دانشگاه در دولت یازدهم اینکه این دانشگاه مفتخر به نام مبارک شهیدانی همچون سید محمود حسینی ایمنی، حسن مللک احمدی، مسعود صالحی مورکانی و عیسی خدری است که نامی و یادی از آنان و خانواده هایشان در جشن بزرگداشت چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه بیرجند برده نشده بود.

http://khavarestan.ir/sites/default/files/fullimages/1394/07/29/photo_2015-10-21_12-14-40.jpg

*همایشی که مردم از آن بی اطلاع‌اند

در گزارش میدانی که از سطح شهر بیرجند نسبت به برگزاری همایش(جشن) دانشگاه بیرجند داشتیم قریب به 90 درصد مردم از این جشن اظهار بی اطلاعی می کردند و اطلاعات دقیقی از پیشرفت های چهل ساله دانشگاه بیرجند نداشته اند. آیا بهتر نبود بجای هزینه های چند صد میلیونی بیشتر بر روی اطلاع رسانی بهتر و معرفی دقیق دانشگاه در سطح جامعه کار می کردید تا اینکه مهمانی دعوت کنیم که بجای پرداختن به ظرفیت های دانشگاه بیرجند از خاطرات خود در آمریکا بگوید.

 

*تشریفات VIP دانشگاه بیرجند راه اندازی شد

شنیده شده که برای برخی از مهمانان پرواز اختصاصی بوده و هزینه های رفت و آمدهم بر دوش استان محروم بودجه ای خراسان جنوبی بوده است که جای تاسف دارد که وقتی قراراست صرفه جویی اقتصادی داشته باشیم دست و دلمان برای ریخت و پاش ها راحت و باز است. در جای دیگر نقل شده است که تنگ نظر نباشید این تشریفات VIP دانشگاه بیرجند بوده که باید برای معرفی استان هزینه می شد.

 

*شفاف بگویید چقدر هزینه کرده اید

هنوز که هنوز است مسئولان دانشگاه بیرجند در دولت یازدهم نتوانسته اند حداقل تلاشی برای بهبود وضعیت کنونی دانشگاه داشته باشند در تماس‌های مکرری که دانشجویان و شهروندان بیرجندی با سایت بیرجندرسا داشته اند آنها خواستار شفافیت هزینه های جشن چهل سالگی دانشگاه بیرجند شدند که امیداست مسئولان دانشگاه در کنفرانس خبری ریز هزینه های این جشن چند صدمیلیونی را برای مردم اطلاع رسانی کنند.

دیدگاه‌ها

امام حسین (ع) فرمود : اگر دین ندارید ، آزاده باشید. اینقدر از شهیدان هزینه نکنید چرا که شهیدان از دروغ و دروغگویی بیزارندو شما اینگونه اید عکس صندلی قبل از شروع مراسم می گذارید و می نویسید جشنی برای صندلی های خالی!و ... شرمتان باد
دوستان جهت اطلاع این برنامه قسمت خانوم ها خالی بوده است و اگر دقت بفرمایید زمان تقدیر از رئیسان پیشین دانشگاه بوده ، ولی با این وجود اگر همه صندلی ها هم پر می بود 500 نفر بیشتر شرکت نکردن، و باید دقت کنید امام حسین(ع) به خاطر چه موضوعاتی قیام کردند و نیاز است هزینه ها رسانه ای شود.

نظرات کاربران