25. بهمن 1394 - 19:42
بیرجندرسا- سردار سرتیپ دوم پاسدار سه‌دهی، رئیس دفتر ارتباطات نیروهای مسلح در آیین رونمایی از کتاب «بیانات مقام معظم رهبری در جمع کارکنان نهاجا» گفت: باید همواره برای تبیین منظومه فکری و اندیشه‌ای فرماندهی معظم کل قوا بکوشیم و زحمات نویسندگان تبیین‌گر تفکر ایشان را از یاد نبریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل ازخبرگزاری کتاب ایران(ایبنا): آیین رونمایی از کتاب «بیانات مقام معظم رهبری در جمع کارکنان نهاجا» و مستند «پرواز بی انتها» روایتی از نقش فرماندهی معظم کل قوا در نیروی هوایی ارتش» با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین احمد جلیلی‌صفت، رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش و سردار سرتیپ دوم پاسدار عباس سه‌دهی، رئیس دفتر ارتباطات نیروهای مسلح، صبح امروز، 20 بهمن‌ماه در هتل نهاجا برگزار شد.

ضرورت نوشتن کتاب درباره زنده‌یاد سرلشگر سلیمی
سردار سه‌دهی در این مراسم با اشاره به واقعه 19 بهمن سال 1357 گفت: این روز، یوم‌الله است. برخی پس از انقلاب اسلامی، معتقد بودند که ارتش باید منحل شود. آن‌ها همان گروه‌های ضد انقلاب بودند که روز‌ها مقابل درب ستاد کل ارتش در خیابان شهید قدوسی، اعتراض می‌کردند. آن‌ها می‌خواستند امام راحل را هم تحت تاثیر اعتراضات خود قرار دهند اما ایشان با تعیین کردن حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان نماینده‌ای در ارتش، به تمامی این اعتراض‌ها و احتمال انحلال ارتش پایان دادند.

رئیس دفتر ارتباطات نیروهای مسلح از زنده‌یاد سرلشگر سلیمی به عنوان فردی یاد کرد که در کنار رهبر معظم انقلاب اسلامی، در حفظ ارتش برای نظام جمهوری اسلامی تاثیرگذار بود و اظهار کرد: لازم است که اهل قلم به شخصیت این سرلشگر فقید ارتش بپردازند. ضد انقلاب می‌کوشد تا چهره‌ای متفاوت از او را در سایت‌های خود به تصویر بکشد.

وی با بیان این‌که نقش نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در تداوم انقلاب اسلامی از 19 بهمن سال 1357 به بعد، انکارناپذیر است، افزود: 23 دی‌ماه سال 1358 به عنوان روز خودکفایی ارتش نامگذاری شده است و در کتاب «بیانات مقام معظم رهبری در جمع کارکنان نهاجا» به سند ابلاغ این حکم از سوی مقام معظم رهبری به همافر عطاء‌الله بازرگان در مدخلی مناسب پرداخته شده است. خودکفایی در نیروی هوایی که پیچیده‌ترین قوای نظامی کشور است، بسیار حائز اهمیت است چرا که به تبعیت آن، سایر نیرو‌ها نیز این هدف را دنبال کردند.

سردار سده‌دهی تاکید کرد: وقتی به نیروی هوایی که در این امر موفق بوده است، می‌نگریم از داشتن چنین قوایی که ولایتمدار است، حظ می‌بریم. باید همواره برای تبیین منظومه فکری و اندیشه‌ای فرماندهی معظم کل قوا بکوشیم و زحمات نویسندگان تبیین‌گر تفکر ایشان را از یاد نبریم. امیدوارم در 19 بهمن‌ماه سال آینده، کتاب‌های بیشتری با این موضوع و بر این محور نوشته و منتشر شوند.

وی یادآور شد: 8 سال از شروع کار دفتر ارتباطات نیروی هوایی می‌گذرد و در این مدت کوشیدیم که منظومه فکری مقام معظم رهبری را تا حدود زیادی تبیین کنیم. کتاب‌های «یک آسمان ستاره»، «جهاد خودکفایی نیروی هوایی در بیانات مقام معظم کل قوا»، «جهاد خود‌کفایی در ارتش جمهوری اسلامی ایران» در این زمینه منتشر شده‌اند.

رئیس دفتر ارتباطات نیروهای مسلح همچنین از در دست انتشار بودن کتاب‌های «بیانات فرمانده معظم کل قوا در نیرو‌های مسلح»، «مفهوم‌پردازی اندیشه‌های مقام معظم رهبری درباره ماموریت‌های نهاجا»، «تبیین نقش والای مقام معظم رهبری در اعتلای دانشگاه شهید ستاری»، «19 بهمن‌ماه و افتخار‌آفرینی‌های نیروی هوایی ارتش» و کتاب «چراغ راه» خبر داد و گفت: این آثاربه زودی منتشر و رونمایی می‌شوند.

انتخابات هر سال مهم‌تر از سال پیش!
حجت‌الاسلام والمسلمین احمد جلیلی‌صفت، رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش نیز در این مراسم با اشاره به ضرورت پرداختن به بیانات مقام معظم رهبری، گفت: ایشان جملات خود را در سطح کلان مطرح می‌کنند و ما باید در کسوت سرباز نظامی و فرهنگی، آن‌ها را اجرایی کنیم. در واقع، فرمایش‌های ایشان در میان همه عقاید و افکار و سخنان، بالا و بلند و کلام‌الامام و امام‌‌الکلام است. اگر فقط گوش به فرمان ایشان در همه سطوح باشیم، دیگر هیچ مشکلی نداریم.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اخیرا بر دو نکته تاکید دارند؛ نخست، بر تقویت بنیه اعتقادی جامعه که سبب ضربه خوردن دشمنان در دوران جنگ تحمیلی و پس از آن شد و دیگر، عید انتخابات. شاید برخی بگویند که هر وقت انتخاباتی در این کشور است، اهمیت آن بیش از پیش نشان داده می‌شود. بله! انتخابات هر سال مهم‌تر از سال پیش است زیرا هم‌زمان با قد کشیدن نظام در عرصه جهانی، تهدیدات بیشتری فراروی ما قرار می‌گیرد.

رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش ادامه داد: مقام معظم رهبری درباره نفوذ دشمن در میان مدیران و تصمیم‌گیران هشدار داده‌اند. یکی از عواملی که می‌تواند از نفوذ دشمنان جلوگیری کند، تولید و انتشارات کتاب و مستنداتی چون «بیانات مقام معظم رهبری در جمع کارکنان نهاجا» و مستند «پرواز بی انتها» است.

در پایان این مراسم از کتاب «بیانات مقام معظم رهبری در جمع کارکنان نهاجا» و مستند «پرواز بی انتها» رونمایی و از حسین بهنام‌گهر، نویسنده این اثر قدردانی شد.

نظرات کاربران