پیغام خطا

Notice: Undefined property: stdClass::$comment_count در comment_node_page_additions() (خط 728 از /home/birjandras/domains/birjandrasa.ir/public_html/modules/comment/comment.module).
5. تير 1393 - 7:57
بیرجندرسا- سردار نظری گفت:ماهواره، فضای مجازی و رسانه ها از جمله ابزاری هستند که دشمن در جهت تخریب فرهنگی ملت بکار گرفته است. ماهواره از جمله ابزار اصلی هدف گیری دشمن بر علیه ما است و استفاده از ماهواره طی چند سال گذشته در کشوربیشترشده است که هدف این ماهواره ها آسیب زدن به خانواده های ایرانی است.
 یعقوب علی نظری ظهر امروز چهارشنبه (4تیر) در نشت خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان  اظهار کرد: پیشرفت های سریع انقلاب اسلامی در همه عرصه ها باعث عصبانیت استکبار جهانی شده است.
وی با بیان اینکه هرچه انقلاب ما توسعه، رشد و بالندگی بیشتری داشته باشد، اظهار کرد: به همین نسبت ترفند های دشمن علیه ما پیچیده تر می شود و استکبار جهانی در مقابل ما اهداف خود را یکپارچه تر می کند.
سردار نظری ادامه داد: پس از  گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب اسلامی  کشورایران پیشرفت های بسیاری  در زمینه سیاسی،اجتماعی واقتصادی به دست آورده است و در این مدت هیچ وقت از توطئه های دشمن بی گزند نبوده است ولی مردم با رهبری مقام معظم ولایت از کشور محافظت کرده اند.
فرمانده سپاه انصالرضا(ع) خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: امروز دشمنان ایران به دو مقوله حمله کرده اند "فرهنگ" و "اقتصاد" که مقام معظم رهبری مدبرانه شعار سال را در همین موضوع انتخاب کرده اند.
سردار نظری افزود: حمله فرهنگی در دراز مدت اثر بخش است ولی دوام آن طولانی تر است در صورتی که حمله اقتصادی و سخت شدن معیشت مردم در کوتاه مدت تاثیر گزار است.
سردار نظری بیان داشت: در حال حاضر دو قرارگاه جهاد اقتصادی و جهاد فرهنگی در استان راه اندازی شده است.
وی تصریح کرد: دشمن بنا دارد که با هجوم فرهنگی اذهان ملت ما را اشغال کند و اهداف خود را در خصوص تخریب اندیشه ها و افکار جوانان ما دنبال می کند.
سردار سپاه استان ادامه داد: ماهواره، فضای مجازی و رسانه ها از جمله ابزاری هستند که دشمن در جهت تخریب فرهنگی ملت بکار گرفته است. ماهواره از جمله ابزار اصلی هدف گیری دشمن بر علیه ما است و استفاده از ماهواره طی چند سال گذشته  در کشوربیشترشده است که هدف این ماهواره ها آسیب زدن به خانواده های ایرانی است.
وی با اشاره به اینکه موضوع جنگ نرم دشمن و اهداف فرهنگ دشمن در کلیت نظام جمهوری اسلامی ایران و تشکیلات بسیج شکل گرفته است، بیان کرد: تا کنون ما مقدمات و مراحل مقدماتی آغار عملیات فرهنگ آماده سازی و روشنفکری و مقابله با آسیب های رسانه بیگانه را پشت سر گذاشته ایم.
وی آسیب های ماهواره را اینگونه بر شمرد: بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی، طلاق ها، بد پوششی ها و بد رفتاری ها که در جامعه مشاهده می شود از آسیب های نگاه کردن ماهواره است. وی ادامه داد: مجموع این آسیب ها باعث شده است که عملیات فرهنگی  با هدف مقابله با آسیب ها در جامعه آغازشود که در این عملیات از ظرفیت های  مختلف و متعدد نظام اسلامی، دستگاه های اجرایی، توان مردمی و بسیجیان استفاده می شود.
وی با بیان اینکه عملیات فرهنگی آماده سازی و روشنگری با رویکرد مقابله باآسیب های رسانه بیگانه با سه مرحله در استان آغازمی شود، عنوان کرد: مرحله اول این عملیات آسیب شناسی است که تاکنون در سطح استان انجام شده است مرحله دوم این عملیات آمادگی مسئولین است که  فرماندهان بسیجی دوره های توجیهی را در مشهد گذرانده اند ومرحله سوم توزیع بسته های فرهنگی است که این بسته های فرهنگی آماده شده است
سردار نظری خروجی این عملیات را اینگونه بیان کرد: مردم ما باید به این باور برسند که  خودشان بشقاب های ماهواره به پایگاه های بسیج و مساجد تحویل دهند.
فرمانده سپاه انصالرضا(ع) خراسان جنوبی اذعان داشت: در رابطه با کسانی که اقدام به ورود و نصب ماهواره می کنند این افراد در استان شناسایی شده اند در در مرحله اول با این افراد صحبت  می شود و اگر کسانی در این زمینه به فعالیت خود ادامه دهند از طریق قانونی برخورد می شود.
سرداریعقبعلی نظری بیان کرد: این عملیات فرهنگی با دو هدف کوتاه مدت و بلند مدت در استان  از ابتدای ماه مبارک رمضان انجام می شود که در مرحله کوتاه مدت تحویل ماهواره توسط خود مردم است و در مرحله بلند مدت این است که اعتقادات مردم اینقدر قوی شود که کسی برای سرگرمی به سراغ ماهواره نرود.
سردار نظری با اشاره به اینکه این عملیات در سراسر کشور اجرا می شود، عنوان کرد در خراسان جنوبی نیز این عملیات بومی سازی شد است که در استان ما به دلیل داشتن روحیه معنوی راحتر این عملیات انجام می شود و موفق نیز عمل خواهد کرد.
وی با بیان اینکه تمام دستگاه های اجرایی و نیروهای بسیجی از آمادگی کامل برای اجرای این عملیات برخودار هستند، افزود: تا کنون نشریات و سی دی های  در رابطه با اجرای این عملیات بزرگ طراحی شده است که به پایگاه های مقاومت بسیج در سراسر کشور ارسال می شود.
وی با اشاره به اینکه ماهواره به برنامه های خود یک ظاهر اعتقادی می دهند، اظهار کرد: ولی ماهیت برنامه های اجرایی توسط ماهواره انحرافی است. وی بیان کرد: تا کنون در سطح استان جمعیت برخودار از ماهواره شناسایی شده اند و کانون های استفاده زیاد از ماهواره به صورت عمده در استان شناسایی شده است.
فرمانده سپاه انصالرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه در برخی از روستا ها 20 درصد جمعیت از ماهواره استفاده می کنند، عنوان کرد: در این روستا ها و محلاتی که بیشتر از ماهواره استفاده می کنند تلاش بیشتری خواهیم کرد . وی خاطر نشان کرد: روشنگری و آگاهی بخشی بخش اصلی کار بسیج است چرا که بسیاری از افرادی که از ماهواره استفادهمی کنند نسبت به آثار مخرب آن آگاهی ندارند.
وی افزود: در حال حاضر دشمن بر علیه ما جو سازی و عملیات روانی راه انداخته است و این جوسازی به قدری در جامعه ما تاثیر گذار بوده است که دانش آموزان دبستانی ما استفاده از ماهواره را برای خود یک افتخار عنوان می کنند. سردار نظری با بیان اینکه استفاده از ماهواره یک خجالت فرهنگی است، عنوان کرد: چرا که ماهواره سرباز دشمن در جامعه ماست و همچنان که اعتیاد به مواد مخدر شرمندگی دارد باید استفاده از مواد مخدر نیز باعث شرمندگی شود.
فرمانده سپاه انصالرضا(ع) خراسان جنوبی به فعالیت های قرار گاه جهاد اقتصادی در جامعه اشاره کرد گفت: در این قرارگاه کمک به ارتقای سطح برداشت محصولات کشاورزی استان پیش بینی شده است که در خراسان جنوبی اختلاف زیادی از برداشت محصول در سطح یکسان وجود دارد.
وی ادامه داد: ما با تشکیل هسته های فلاحین توسط کشاورزان برتر در استان امید است که بتوانیم  برداشت محصولات کشاورزی استان را ارتقاء دهیم. وی به راه اندازی کارگاه های زود بازده بسیج سازندگی اشاره کرد، و عنوان کرد: در سال جاری راه اندازی 400 کارگاه در سطح استان در دستور کار قرار دارد.
سردار نظری عدم استقبال مردم نسبت به راه اندازی کارگاه های زود بازده را عدم توجیح، نداشتن انگیزه و عدم حمایت دانست.
وی با اشار به اینکه در سال گذشته بیش از 45 سالن ورزشی در استان به بهره برداری رسیده است، اظهار کرد: در سال جاری نیز عملیات ساخت 15 سالن ورزشی در استان در دستور کار قرار دارد.
وی با بیان اینکه هرجا دشمن به ارزش ها ی ما حمله مستقیم کرده است نتیجه نگرفته است، افزود: درفضای ماهواره حمله دشمن به صورت پوششی است ولی حمله های دشمن در شبکه های اینترنتی  چه از طریق تصاویر و نوشتاری شفاف است. سردار نظری بیان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی  باید ابزار تهاجم دشمن را مدیریت کند و در این رابطه معنی مدیریت به معنی محرومیت نیست. وی در پایان یادآور شد: داعش عقبه صهیونیتی و آمریکایی دارد که با ظاهر اسلامی نمود پیدا کرده است.  

نظرات کاربران