نمایش 1 - 10 از 150
دو تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با بیرجند رسا:
بیرجندرسا- نمایندگان ملت، امضای معاهده جنجالی FATF را دو ماه به تعویق انداختند تا پس از نتیجه مذاکره ایران با اروپایی ها در خصوص آن تصمیم گیری کنند. البته در ماهیت سیاسی و غیرفنی این نهاد همین بس که اصلی‌ترین تامین‌کننده مالی تروریسم بین‌الملل یعنی آمریکا عضو اصلی و عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی اعضای ناظر آن هستند.
بیرجندرسا- معاون پژوهش حوزه علمیه خراسان جنوبی گفت: کرامت یک جامعه به این است که در مقابل بیگانگان احساس ضعف و ذلت از خود نشان ندهد لذا اگر کشوری به هر دلیلی خود را ضعیف ببیند و رشد و ترقی خود را در وابستگی به اجانب بداند از کرامت به دور خواهد بود.
خبرنگار
در جلسه هم اندیشی با خبرنگاران مطرح شد:
بیرجندرسا- خبرنگاران مشکلات اجتماعی را جستجو می‌کنند، به واقعیت‌های تلخ پی می‌برند، نهایت خودشان تنها، در روز خبرنگار دیده می‌شدند و قبل و بعد آن روز، دیگر به فراموشی سپرده می شوند، راز این موضوع چیست؟
رخ زرد چاه‌زرد یک هفته پس از سیل
بیرجندرسا- چاه‌زرد یا حاجی‌آباد حقداد از روستاهایی که یکی از پایگاه‌های اصلی ایل بهلولی ایران به شمار می‌رود، این روزها طعمه سیلی شده که جبران خسارات آن به تنهایی از عهده دستان پینه‌بسته اهالی روستا برنمی‌آید.
طلاق
کارشناسان مذهبی و خانواده مطرح کردند
بیرجندرسا-مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در سال گذشته در هر ساعت ۱۷ طلاق به ثبت رسیده که در مجموع ۱۵۷ هزار طلاق در سطح کشور ثبت شده است، گفت: عامل اصلی طلاق نبود محبت در زندگی و وجود کدورت و بغض در زندگی است.
کفش
حال‌و روز ناخوش یک کالای ایرانی
بیرجندرسا-کفش‌ بیرجندی این روزها در سایه غفلت از ملزومات ماندگاری در بازار و ذائقه مشتری، بی‌مهری مردم و مهم‌تر از آن حرف‌ها و شعارهای رنگارنگ برخی مسؤولین در باب حمایت از کالای ایرانی در حال احتضار است.
شهید بصیری پور
سنگ تمام مردم خراسان جنوبی در بدرقه شهید مدافع حرم
بیرجندرسا-امروز آسمان دل مردم خراسان جنوبی به ویژه مردم بیرجند ابری بود، امروز مردم از کوچه پس کوچه‌های شهر خود را رسانده بودند تا مرتضای شهید را به خانه ابدیش بدرقه کنند و اشک‌های طاهای سه ساله که دل حاضران را آب کرده بود.
زباله گرد
بیرجندرسا-تولید روزانه 100 تن زباله در بیرجند و ساماندهی نامطلوب آن ها، پدیده ای به نام زباله گردی را پدید آورده که روز به روز در حال گسترش است.
سرایان
گشت و گذاری در شهرستان توریستی سرایان
بیرجندرسا-شهرستان سرایان با دیدنی های متنوع طبیعی این روزها پذیرای میهمانان نوروزی است.
روستا
اینجا طبیعت قصه‌های تاریخی روایت می‌کند
بیرجندرسا-روستاهای شگفت‌انگیز سربیشه تنها از جنبه طبیعی حائز اهمیت نیست بلکه با سفر به آن می‌توان ماجرای سید حامد علوی را شنید و یا معماری دوره نو سنگی را در عصر حاضر دید.

صفحه‌ها