نمایش 1 - 10 از 14
زلزله
تلنگری که زمین هر ۱۲ سال می زند؛
بیرجندرسا-خراسان جنوبی با داشتن ۵۰ گسل فعال به طور متوسط هر ۱۲ سال میزبان زلزله ای شدید بوده که باید مردم و مسئولان استان در برابر این مهمان ناخوانده آماده باشند.
نگاه نخبگان و اساتید به استان:
بیرجندرسا- مراسم هم اندیشی نخبگان و سرآمدان استان با نمایندگان منتخب مردم با محوریت پیشرفت استان با حضور نماینده مردم بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
کتاب
گزارشی تحلیلی از نمایشگاه بزرگ کتاب بیرجند/ 3
بیرجندرسا- دهمین نمایشگاه کتاب خراسان جنوبی طی روزهای گذشته سر و صدای زیادی به پا کرد و یکی از نکاتی که در بین هزاران کتب عرضه شده فراموش شد، فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی بود، که می تواند گفت هیچ اثری در این زمینه در نمایشگاه ارائه نشد.
وزارت علوم
فارس گزارش می‌دهد
بیرجندرسا- سقوط ایران در رتبه‌بندی تولید علم دنیا در ۲ سال اخیر با مراجعه‌ای سطحی به پایگاه‌های رتبه‌بندی کاملاً مشخص است و این در حالی است که مسئولان وزارت علوم با سیاست خاصی برای اعلام رتبه‌بندی، آمار ۱۵ سال اخیر را اعلام کرده و از رشد تولید علم ایران خبر می‌دهند!
موشک
بیرجندرسا- نگاهی به مشخصات این موشک و نیازهای کشورمان، مشخص می شود که اقدام به طراحی و ساخت ماهواره بر قائم، حرکتی سنجیده و با نگاهی به طرح های به نتیجه رسیده در دنیا، به علاوه تعریف یک گام اضافی بوده است؛ همانطور که در نگاه شهید طهرانی مقدم، رسیدن به یک دستاورد جدید برای متخصصان ایرانی با صرف تلاش و کوشش لازم بوده است.
زلزله
بیرجندرسا-خراسان جنوبی۸۰هزار واحد مسکونی روستایی دارد که ۳۰هزار واحد آن مقاوم نیست و باتوجه به قرار گرفتن ۷۰ درصد پهنه استان روی گسل ها مقاوم سازی باید مورد توجه ویژه مسئولان و مردم قرار گیرد.
بیرجندرسا-اکثر انسان‌ها در سراسر جهان به علل مختلف به سردرد مبتلا می‌شوند که می‌توان به راحتی با گیاهان طبیعی آن را درمان کرد.
همزمان با فصل برداشت انار
بیرجندرسا-همزمان با فصل برداشت انار در آبان ماه، چهل خواص دارویی این میوه بهشتی را بشناسید.
بیرجندرسا-یکی از جالب­ترین جاذبه‌های گردشگری در هر منطقه­ای انواع غذاهای آن سرزمین و نحوه طبخ آن است. غذاهای سنتی خراسان جنوبی از مواد در دسترس و متناسب با شرايط آب و هوايي تهيه مي شود. خواص درمانی، مهمترین شاخصه غذاهای سنتی خراسان جنوبی است
جهان و جنبش "سطل آب یخ"
بیرجندرسا- این روزها و با جهانی شدن جنبش سطل آب یخ در سراسر جهان کمتر کسی را می بینی که در مورد این حرکت و علت اصلی آن پرس و جو نکرده باشد، این حرکت عامل مهمی در شناخت مردم دنیا از بیماری ALS شده است و تاکنون بازخورد خوبی داشته است.

صفحه‌ها