نمایش 1 - 10 از 506
روایتی از جهادگری با چاشنی اخلاص؛
بیرجندرسا- روش های تبلیغ هر روحانی متفاوت است، و این طلبه جوان با زیر پا گذاشتن غرور خود و در دست گرفتن بیل و کلنگ در روستاهای مرزی خراسان جنوبی، لبخند را به آن ها هدیه کرده است.
بیرجندرسا- ویژگی های اردوهای جهادی این است که انسان با نفس سرکش خود مبارزه می کند، و این مبارزه یعنی مبارزه با راحت طلبی، مبارزه ای که یک گروه جهادی به زیبایی آن را انجام داده اند.
روحانیون شیعه و سنی خراسان جنوبی مطرح کردند:
بیرجندرسا- روز مباهله روزی است که حقانیت اهل بیت(ع) به اثبات رسید، مهمترین درس این روز بزرگ، ایستادگی بر باورها در مقابل سختی ها و تحریم ها است.
بیرجندرسا- در چنین روزی رهبرمعظم انقلاب به شهرستان فردوس سفر کردند و به مردم زلزله زده این منطقه خدماتی ارائه کردند که ۴۵ روز به طول انجامید.
روایتی از تلاش جهادی یک طلبه؛
بیرجندرسا- روحانی مستقر روستای کویری مهردشت خراسان جنوبی به همراه همسر خود، کاری کرده است که ناامیدی مردم را به امید تبدیل و خنده را بر لبان آن ها نشانده است.
از حرف تا عمل یک روحانی؛
بیرجندرسا- یکی از اهداف قرارگاه پیشرفت وآبادانی محرومیت زدایی و تثبیت جمعیت در روستاها به ویژه روستاهای مرزی است . در این راستا یک طلبه ۳۰ساله گام در این عرصه نهاده و باعث عدم مهاجرت روستائیان شده است.
حج
بیرجندرسا-حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به حجاج بیت‌الله الحرام، تعیین یک میعادگاه دائمی برای انجام فریضه‌ی حج را نمادی برای وحدت مسلمانان و امت‌سازی اسلام دانستند و با اشاره به سیاست جنگ‌افروزانه‌ی آمریکا در میان مسلمانان، تأکید کردند: باید با هوشیاری، این سیاست شیطانی را خنثی کرد و حج و برائت از مشرکان، زمینه‌ساز این هوشیاری است. متن پیام رهبر انقلاب اسلامی که صبح امروز حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی‌عسکر نماینده‌ی ولیّ فقیه و سرپرست حجاج ایرانی آن را در صحرای عرفات قرائت کرد، به این شرح زیر است:
روایت دلداگی با پای تاول زده؛
بیرجندرسا- هرسال و در ایام ولادت با سعادت علی بن موسی الرضا(ع)، جاده‌های منتهی به مشهد الرضا مملو از حضور دلدادگانی است که کیلومترها راه را با پای پیاده قدم برمی‌دارند تا به حریم یار برسند ...
روایتی از حضور خدام رضوی در آسایشگاه معلولین بیرجند؛
بیرجندرسا- خدام حرم امام هشتم چند روزی است که شمیم عطر رضوی را در جای جای استان طنین‌انداز کردند و امروز نیز معلولان توانبخشی حضرت علی‌اکبر(ع) بیرجند و کارکنان سرای سالمندان خود را برای پذیرایی از مهمانان حرم امام رضا(ع) آماده کرده بودند.
با حضور خادمان رضوی در جشن کرامت علوی بیرجند؛
بیرجندرسا- در هشتمین روز از ورود کاروان زیر سایه خورشید به خراسان جنوبی نوبت به زیارت کودکان عضو کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان خراسان جنوبی رسید. با حضور این کاروان در جشن بزرگ کرامت علوی، اثر گذاری آن را در بین کودکان بیشتر کرد.

صفحه‌ها