نمایش 1 - 10 از 548
صدای استکبارستیزی از خراسان جنوبی بلند شد؛
بیرجندرسا-مردم مومن و انقلابی بیرجند امسال پرشورتر از همیشه در راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان حاضر شدند و این حضورشان با نمایش جلوه‌های اتحاد پاسخی به بدخواهان نظام بود که دل در گرو دل‌بریدن مردم از نظام داشتند.
عاشقانه ای سبز در سرزمین طلای سرخ؛
بیرجندرسا- از زمانی که امام حسین (ع) و امام رضا (ع) توفیق خدمتگزاری به زوار پاکستانی را نصیب مردم خراسان جنوبی کرده، آنان در مقام والای حب آل رسول و در عرصه وجاهت آفرینی برای نظام جمهوری اسلامی و انقلاب کبیر اسلامی سنگ تمام گذاشته و مدال «ما خادم امام حسین و امام رضاییم» را بر سینه های خود نصب کرده اند.
روزی با ۳ واقعه فراموش نشدنی؛
بیرجندرسا-۱۳ آبان در تاریخ انقلاب اسلامی برگ درخشان اقتدار و غرور ملت بزرگ ایران است که توسط معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی انقلاب دوم نام گرفت؛ برگ زرینی که دانشجویان متعهد و انقلابی ایران با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در امتداد خون شهدای دانش آموز به تاریخ گرانقدر انقلاب اسلامی افزودند.
گذری کوتاه بر یک روز تحصیلی طلاب؛
بیرجندرسا-هنوز حرفم تمام نشده بود که محسن با حالتی برافروخته جوابم را داد و گفت:«از تو بعید است چنین حرفی را به زبان بیاوری! کشور ما در زمینه های مهم دچار ناآگاهی است؛ اگر واقعا یک طلبه هدفی داشته باشد می تواند راه انبیای خدا که هدایتگری است را درست انجام دهد»
در گفتگو با روحانیون خراسان جنوبی بررسی شد:
بیرجندرسا-مساجد باید برای همه امور برنامه داشته باشند و ائمه جماعات هم پاسخگوی مسائل جوانان و نوجوانان و همچنین مشکلات معیشتی مردم باشند.
بیرجندرسا-یکی از کهن‌ترین آیین‌های عزاداری در خراسان‌جنوبی بی‌شک آیین بیل‌زنی در شهر خوسف است، مراسمی که قدمت آن را تا حدود ۷۰۰ سال هم تخمین می‌زنند.
بیرجندرسا-طرح "نذرخون" چند سالی است در ماه های محرم و صفر در کشور اجرا می‌شود، این طرح از ابتدای ماه محرم آغاز شده و تا پایان ماه صفر ادامه دارد و بیشترین روزهایی که عزاداران برای حضور در پایگاه‌های انتقال خون برای اهدای خون داشته انتخاب می‌کنند روزهای تاسوعا، عاشورا و اربعین است.
در گفتگو با ائمه جمعه خراسان جنوبی بررسی شد؛
بیرجندرسا-مقام معظم رهبری می فرمایند: «آن چهره مظلوم بی صدای سر به زیر منفعلی که از امام سجاد(ع) درست کردند به کلی برخلاف واقع است؛ چهره حقیقی امام سجاد علیه السلام چهره یک مبارز قهرمان خستگی ناپذیر است، که با تدبیر تمام، با دقت کامل راه‌ها را می‌شناسد و انتخاب می‌کند و به سمت هدف‌ها این راه‌ها را می‌پیماید، خودش خسته نمی شود و دشمن را خسته می‌کند.»
بیرجندرسا-پیرمردی که روزی در مجلس شورای اسلامی به واسطه سادگی در پوشش لباس، رعایت حق الناس و بیت المال و رسایی در سخن، عدم غیبت در جلسات، مواضع اصولی و محکم و همچنین پرهیز از امکانات(خدمات) مجلس شهرت داشت، امروز در استان خودش نماینده رهبر معظم انقلاب است، نماینده ای که توانسته وحدت خوبی بین تمام مسئولان و جناح ها ایجاد کند.
بیرجندرسا-امام جمعه موقت بیرجند با بیان این که امروز شهیدان رجایی و باهنر الگو و نمادی برای مسئولین هستند، تاکید کرد: ساده زیستی، تواضع، تلاش جهادی، پاک دستی و مطیع و همراه ه ولایت بودن، از شاخصه های شهیدان رجایی و باهنر بود که سیره آنها بهترین الگو برای مسئولین در راه خدمت به مردم است.

صفحه‌ها