نمایش 1 - 10 از 481
رخ زرد چاه‌زرد یک هفته پس از سیل
بیرجندرسا- چاه‌زرد یا حاجی‌آباد حقداد از روستاهایی که یکی از پایگاه‌های اصلی ایل بهلولی ایران به شمار می‌رود، این روزها طعمه سیلی شده که جبران خسارات آن به تنهایی از عهده دستان پینه‌بسته اهالی روستا برنمی‌آید.
طلاق
کارشناسان مذهبی و خانواده مطرح کردند
بیرجندرسا-مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در سال گذشته در هر ساعت ۱۷ طلاق به ثبت رسیده که در مجموع ۱۵۷ هزار طلاق در سطح کشور ثبت شده است، گفت: عامل اصلی طلاق نبود محبت در زندگی و وجود کدورت و بغض در زندگی است.
کفش
حال‌و روز ناخوش یک کالای ایرانی
بیرجندرسا-کفش‌ بیرجندی این روزها در سایه غفلت از ملزومات ماندگاری در بازار و ذائقه مشتری، بی‌مهری مردم و مهم‌تر از آن حرف‌ها و شعارهای رنگارنگ برخی مسؤولین در باب حمایت از کالای ایرانی در حال احتضار است.
شهید بصیری پور
سنگ تمام مردم خراسان جنوبی در بدرقه شهید مدافع حرم
بیرجندرسا-امروز آسمان دل مردم خراسان جنوبی به ویژه مردم بیرجند ابری بود، امروز مردم از کوچه پس کوچه‌های شهر خود را رسانده بودند تا مرتضای شهید را به خانه ابدیش بدرقه کنند و اشک‌های طاهای سه ساله که دل حاضران را آب کرده بود.
زباله گرد
بیرجندرسا-تولید روزانه 100 تن زباله در بیرجند و ساماندهی نامطلوب آن ها، پدیده ای به نام زباله گردی را پدید آورده که روز به روز در حال گسترش است.
حضرت زینب
روحانیون از فضائل حضرت زینب می گویند:
بیرجندرسا- خطبه های حضرت زینب(س) به قدری فصیح و غرا بود که سبب برچیده شدن بساط یزید،ابن زیاد و یزیدیان شد.
قلعه
بیرجندرسا- قلعه‌ها مهم ترین آثار باستانی تاریخی هر کشور است، در حال حاضر ۱۱۰ قلعه تاریخی در استان وجود دارد قدمت برخی از این قلعه‌ها به دوره ساسانی بر می‌گردد، برخی از قلعه‌های خراسان‌جنوبی در دوران اسماعیلیه مورد استفاده قرار گرفته است.
سرایان
گشت و گذاری در شهرستان توریستی سرایان
بیرجندرسا-شهرستان سرایان با دیدنی های متنوع طبیعی این روزها پذیرای میهمانان نوروزی است.
روستا
اینجا طبیعت قصه‌های تاریخی روایت می‌کند
بیرجندرسا-روستاهای شگفت‌انگیز سربیشه تنها از جنبه طبیعی حائز اهمیت نیست بلکه با سفر به آن می‌توان ماجرای سید حامد علوی را شنید و یا معماری دوره نو سنگی را در عصر حاضر دید.
گردشگری - بوم گردی
سفر به گذشته های به یاد ماندنی؛
بیرجندرسا-اماکن اقامتی محلی با نشان دادن سبک زندگی، معماری و غذاهای خوش طعم بومی در خراسان جنوبی طی ایام تعطیلات نوروزی میزبان گردشگران ومسافران است.

صفحه‌ها