نمایش 1 - 10 از 542
بیرجندرسا-طرح "نذرخون" چند سالی است در ماه های محرم و صفر در کشور اجرا می‌شود، این طرح از ابتدای ماه محرم آغاز شده و تا پایان ماه صفر ادامه دارد و بیشترین روزهایی که عزاداران برای حضور در پایگاه‌های انتقال خون برای اهدای خون داشته انتخاب می‌کنند روزهای تاسوعا، عاشورا و اربعین است.
در گفتگو با ائمه جمعه خراسان جنوبی بررسی شد؛
بیرجندرسا-مقام معظم رهبری می فرمایند: «آن چهره مظلوم بی صدای سر به زیر منفعلی که از امام سجاد(ع) درست کردند به کلی برخلاف واقع است؛ چهره حقیقی امام سجاد علیه السلام چهره یک مبارز قهرمان خستگی ناپذیر است، که با تدبیر تمام، با دقت کامل راه‌ها را می‌شناسد و انتخاب می‌کند و به سمت هدف‌ها این راه‌ها را می‌پیماید، خودش خسته نمی شود و دشمن را خسته می‌کند.»
بیرجندرسا-پیرمردی که روزی در مجلس شورای اسلامی به واسطه سادگی در پوشش لباس، رعایت حق الناس و بیت المال و رسایی در سخن، عدم غیبت در جلسات، مواضع اصولی و محکم و همچنین پرهیز از امکانات(خدمات) مجلس شهرت داشت، امروز در استان خودش نماینده رهبر معظم انقلاب است، نماینده ای که توانسته وحدت خوبی بین تمام مسئولان و جناح ها ایجاد کند.
بیرجندرسا-امام جمعه موقت بیرجند با بیان این که امروز شهیدان رجایی و باهنر الگو و نمادی برای مسئولین هستند، تاکید کرد: ساده زیستی، تواضع، تلاش جهادی، پاک دستی و مطیع و همراه ه ولایت بودن، از شاخصه های شهیدان رجایی و باهنر بود که سیره آنها بهترین الگو برای مسئولین در راه خدمت به مردم است.
سفری به ششم شهریور 78؛
بیرجندرسا-ششم و هفتم شهریور ماه که مصادف با سالروز سفر مقام معظم رهبری به استان خراسان جنوبی در سال 1378 است که برای همیشه در دل‌های مردم جنوب خراسان می‌ماند.
بیرجندرسا-وقتی کم کم موها از زیر روسری‌ها آشکار، لباس‌ها تنگ و کوتاه، مردان و زنان نگاه های خود را از نامحرم حفظ نکردند و زینت‌ها و آرایش‌ها در مقابل نامحرم نمایان شد، جامعه رو به تباهی و نابود کشیده خواهد شد.
بیرجندرسا-جریان مباهله بعد از واقعه عید غدیر یکی از حساس ترین و پراهمیت ترین حوادث تاریخ صدراسلام است. در این روز پیامبر(ص) اهل بیتش که عصاره ادیان الهی هستند را به مصاف جبهه باطل برد.
بیرجندرسا-به جای استراحت در اوقات فراغت، بیل به دست در مزرعه مشغول کشاورزی هستم و خودم را به خاطر جایگاه ائمه جمعه محدود نمی کنم، چرا که امام علی پیشوای ما نیز کشاورز بودند و این جمله که «کار کردن عار نیست» ملکه ذهن من است.
بیرجندرسا-امام جمعه فردوس گفت: مناظرات امام هادی(ع) پایه و اساس محکمی برای عصر غیبت بر جای گذاشت و حضرت جایگاه ولایت در عصر غیبت را نیز در این مناظرات تشریح کردند.
بیرجندرسا-جلوی درب مصلی پدرم با یکی از همکلاسی های قدیم خود خداحافظی کرد. او گفت " این بار سومی است که با من خداحافظی می کنی" پدرم در پاسخ جواب داد "اگر من رفتم و برنگشتم آن زمان افسوس خواهی خورد که ای کاش بیشتر با تو خداحافظی می کردم."

صفحه‌ها