مدیرکل امور مالیاتی خراسان‌ جنوبی:
بیرجندرسا-نباتی با بیان اینکه با اشاره به این که فرار مالیاتی در قالب تشکیل شرکت‌های صوری و استفاده از کارت‌های بازرگانی شکل می‌گیرد، گفت: تاکنون ۲۱ شرکت صوری که از دیگر مناطق به خراسان جنوبی آمده‌اند شناسایی شده‌ است.
بیرجندرسا-در پی برخورد یک دستگاه کامیون و یک خودروی پراید در محور سربیشه به درح یک نفر جان باخت.
فرمانده سپاه انصار الرضا ( ع) خراسان جنوبی تاکید کرد:
بیرجندرسا-فرمانده سپاه انصار الرضا ( ع) خراسان جنوبی گفت: باید با بهره برداری از فرصت های موجود شرایطی فراهم شود که ضمن تقویت گردشگری، شاهد گردشگری سالم، اسلامی و مورد قبول جامعه باشیم.
در نشست شورای امر به معروف طبس مطرح شد؛
بیرجندرسا-امام جمعه طبس با بیان اینکه این شهرستان قطب فرهنگی خراسان جنوبی است، گفت: امروز سیاست نادرست میراث فرهنگی و گردشگری، موضوع گردشگری دینی و مذهبی را به حاشیه برده است.
بیرجندرسا-استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ایجاد صنایع فرآوری محصولات استراتژیک، صنایع بسته‌بندی و صنایع فرآوری محصولات معدنی باید از اولویت‌های جدی استان باشد، گفت: امیدواریم یکی از آسیب‌های اصلی استان که خام‌فروشی است را بتوانیم مدیریت کنیم.
بیرجندرسا-دبیر ستاد مدیریت بحران شهرداری بیرجند با اعلام اینکه متأسفانه ظرفیت کانال پره‌باغ بسیار کم و تنها 15 متر مکعب در ثانیه ظرفیت دارد، گفت: باید در این زمینه چاره‌ای اندیشیده شود.
بیرجندرسا-سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی از برگزاری مانور پدافند غیر عامل در مخابرات استان خبر داد و گفت: این مانور با هدف افزایش پایداری ارتباطات در وضعیت‌های خاص در استان برگزار می‌شود.
بیرجندرسا-مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی از احیای کاروانسراهای استان خبر داد.
بیرجندرسا-رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: زیرساخت‌های جاده‌های خراسان جنوبی در حد بار ترافیک محورهای استان نیست و باید نقاط حادثه خیز کم شود.
برای حمایت از زعفران کاران
بیرجندرسا-وزیر جهاد کشاورزی روز گذشته در نامه ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خواستار تأمین اعتبار برای خرید حمایتی زعفران شد.
گامی برای رونق هنر اصیل
بیرجندرسا-پرداخت تسهیلات به بافندگان فرش خراسان جنوبی با اختصاص 3 میلیارد تومان تسهیلات از امروز آغاز شد.
رئیس اداره اوقاف وامور خیریه زیرکوه:
بیرجندرسا-حجت الاسلام رمضان پور گفت: همزمان با سالروز شهادت امام رضا(ع) همایش بزرگ پیاده روی از سه مسیر سه راه حاجی آباد به سمت شاهرخت و از جاده مرزی بارنجگان به سمت شاهرخت و از آهنگران به سمت شاهرخت برگزار می‌شود.
بیرجندرسا-مدیر جهاد کشاورزی خوسف گفت: امسال برای دومین سال در شهرستان خوسف چای ترش به صورت نشایی و دیم کشت شده است.
بیرجندرسا-نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی بیانگر کاهش دمای هوا تا پایان هفته جاری در استان خراسان جنوبی است به طوری که دما در نقاط کوهستانی قاین و سربیشه به صفر می‌رسد.
بیرجندرسا-آزمایشگاه آنتن و ماکروویو با اعتبار ۲۱۰ میلیون تومان از محل اعتبارات دانشگاه بیرجند و نهاد ریاست جمهوری راه‌اندازی شد.

صفحه‌ها